Многу кремасто и со ЛУКСУЗЕН изглед, ДЕСЕРТ кој ќе ве остави без здив и зборови (РЕЦЕПТ)

26 февруари, 20220
Screenshot_2

Богатиот кремаст десерт со два филови и чоколадна глазура има необичен и совршен вкус – а сигурно ќе ги задоволи и најпребирливите

 

Состојки:

 

За кора:

 • 3 јајца
 • 125 гр брашно
 • 125 гр шеќер
 • 50 гр какао
 • 20 гр стопен путер
 • една лажичка прашок за пециво

 

За фил:

 

 • 5 белки
 • 300 гр шеќер во прав
 • 30 гр какао
 • 20 гр желатин
 • 200 мл вода

 

За глазура:

 

 • 200 гр млечна чоколада
 • 200 гр бело чоколадо

 

Подготовка:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma