МОЖЕ ДА СЕ ПРИМЕНИ ЗА ДВАТА ПОЛА: Четирите најпопуларни сексуални фантазии

7 февруари, 20220
73854906061fbd912d4a2b557652258_640

Водењето љубов е еден од најубавите моменти во секоја врска. Кога чувствувате напнатост, повлечете го партнерот во спалната соба и препуштете се на страстите или удобно седнете во кревет и уживајте, но во мислите.

Сексуалните фантазии се корисни и можат да ја поттикнат желбата и нагонот за уживање. За нив не мора да знае ниту личноста со која го делите креветот.

Ви ги откриваме четирите најчести фантазии кои се среќаваат кај припадниците на двата пола.

  1. Секс со повеќе луѓе

Да, една од најпопуларните сексуални фантазии е сексот со повеќе луѓе. Сепак, голем број луѓе се затворени за ваков тип на однос, па често останува само во мислите.

Совет: најдете две личности кои ви се привлечни и сексуално возбудливи и замислете место каде отсекогаш сте сакале да го правите тоа. Замислете како разменувате нежности, а можете да одредите и кој ја води главната улога – на крајот, тоа е ваш филм, можете да го режирате како сакате. И на крајот, сето тоа ќе остане во вашата глава и имагинација.

  1. Секс со странец

Гледате атрактивен странец во автобус или во клуб и сакате да му скокнете околу вратот и да имате див секс со него? Многу жени ја имаат оваа фантазија и можат да ја замислат. Без разлика каде и како сакате да бидете заведени или да заведувате во вашиот ум, тоа можете да го постигнете, затоа препуштете се.

  1. Секс на јавно место

Опасноста да бидете фатени од други за време на секс на јавно место е уште една фантазија која „се вртка“ во главите на многумина. Иако во реалноста се обидуваме да се извлечеме и не сакаме никој да не гледа кога водиме љубов, во нашата глава можеме слободно да го правиме тоа. Замислете го амбиентот, партнерот и преземете нешто – тоа сигурно ќе остане само во вашите мисли.

  1. Секс со доминантна личност

Многумина сонуваат да водат љубов со личност која доминира над нив. Ако немате храброст да му кажете на партнерот, имагинацијата е место каде што можете без страв да уживате во оваа фантазија. Замислете моќна личност, амбиент и запловете во мислите. Препуштете се на уживањето и не грижете се, никој нема ништо да знае за тоа. Таму сте сами.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi