НАМАЗ ОД БЕЛ ЛУК: Фантазија на вкусови!

24 февруари, 20220
192309_brus2_f

Со овој намаз можете да премачкате месо или леб.

Состојки:

2 чешниња лук
малку сув босилек
малку оригано
малку мелен црвен пипер
маслиново масло
путер
магдонос
сол

Подготовка:

Одозгора исечете го лукот, па посипете со малку босилек и маслиново масло. Покријте со алуминиумска фолија и печете во рерна. Потоа измешајте путер на собна температура, исцеден лук, додадете оригано и лута пиперка, како и сечканиот магдонос. Убаво промешајте и премачкајте на леб или месо и печете.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma