Намаз од варени јајца (РЕЦЕПТ)

26 април, 20220
Screenshot_3

Доколку ви останале јајца од Велигден, можете да ги искористите за многу вкусен намаз.

 

 

СОСТОЈКИ:

 

  • 6 варени јајца, крупно изрендани
  • 1 китка ситно сечкан млад кромид, зелениот дел
  • 1/4 китка ситно сечкан магдонос
  • 50 гр постаро сирење, ситно изрендано
  • 4 лажици кисела павлака
  • 1 кафена лажичка сенф
  • морска сол
  • Бибер

 

ПОДГОТОВКА:

 

Соединете ги сите наведени состојки, добро измешајте.

 

Ставете во фрижидер да се излади малку.

 

Послужете со тост леб со семки.

 

Пријатно!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi