НАПРАВЕТ САМИ КОКТЕЛ SEX ON THE BEACH: Освежителен напиток КОЈ СЕКОЈА ДЕВОЈКА ГО ОБОЖАВА (РЕЦЕПТ)

5 јули, 20220
Screenshot_8

Во чашата ставете 2-4 коцки мраз.

 

 

 

Коктелот Sex on the beach е особено популарен кај жените поради неговиот свеж овошен вкус и не е тежок за правење.

 

Потребни состојки:

 

  • Амарето, 15 мл
  • ликер Southern Comfort, 15 мл
  • вотка, 15 мл
  • рум, 15 мл
  • сок од ананас, 40 мл
  • сок од портокал, 40 мл

 

Подготовка:

 

Во чашата ставете 2-4 коцки мраз. Во шејкер истурете амарето, ликер, вотка, рум и сок од ананас и портокал. Добро протресете ги состојките и послужете ги во висока, изладена чаша. Украсете по желба со парчиња овошје.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi