Наскоро ни пристигнува времето за мокасини: Овие 3 модели ќе сакате да ги имате во ормарот!

7 март, 20220
moda-devojka-mokasine-farmerice-torba-830x0

Повеќето жени веќе почнаа да ги чистат плакарите на пролет. Џемпери, здолништа, капути… одат на највисоките полици, а на долните ставаме здолништа, блузи, кошули, фустани…

Сепак, и ормарот за чевли бара отпакување. На местото на длабоките чизми, ставете удобни и неодоливи – мокасини. Погодни се и за дневни и за вечерни варијанти, а подеднакво добро изгледаат и кога се носат со панталони, фустани и здолништа.

Овие три модели, велат модните експерти, ќе бидат најчести:

1. Класиците се секогаш во мода

Со нивниот класичен шарм и минималистичка разновидност, црните мокасини се идеален избор, бидејќи можете да ги носите во секој стајлинг и во секоја пригода.

2. Мокасини за секој ден

Кожените мокасини во боја се совршени за дами кои сакаат да експериментираат со бои и материјали. Во дневната верзија можете да ги носите со широки панталони и кошула, а стајлингот да го „зачините“ со чанта во иста боја како и мокасините.

3. Модел во земјени тонови

Луксузните кожни мокасини се синоним за холивудскиот гламур. Прада беше еден од брендовите во првите редови на овој тренд. Минатата година италијанската модна куќа лансираше кожни мокасини со дебел ѓон, кои привлекоа големо внимание.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi