Нашминкајте се како ХОЛИВУДСКА ДИВА: Шест чекори до совршен изглед

13 март, 20220
7073673ab366a5ab9ac2bbb15fbb8becfe9833bf

Ако сакате да изгледате убаво, како филмска дива, само треба да знаете како да се нашминкате правилно

Можете да постигнете прекрасен изглед, само ако следите неколку инструкции и трикови кои можете многу брзо да ги научите.

  1. Подлога

Пред да ја нанесете пудрата на кожата, потребно е на целото лице да се нанесе подлогата која истовремено ќе ги поправи сенките и руменилото. После тоа нанесете течна пудра, по можност со сунѓерче. Бојата треба да биде посветла од бојата на вратот, кој исто така треба да го покриете со пудра.

  1. Покривање

Тука доаѓа коректорот. Внимателно нанесете го на очните капаци, но и на други места на лицето кои бараат корекција.

  1. Светли контури

Нацртајте ја контурата на лицето со четка за пудра, односно засенчете ја.

  1. Ослободување од вишокот

Звучи збунувачки, но процедурата е за отстранување на вишокот пудра. Земете поголема четка и поминете со неа по целото лице, особено под очите.

  1. Очи и веѓи

Користете кафеав креон за засенчување или исцртување на веѓите. За очи како на мачка, користете ја техниката „smokey eyes“ со златно-кафени тонови. На крај, врамете ги очите со течен ајлајнер.

  1. Усни

Хит оваа сезона е бојата на коралите, а доколку сакате вашите усни да бидат апсолутно неодоливи, најдобро е карминот да го нанесете со четка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi