Најголемата грешка која ја правите кога сами се фарбате: Фризер покажува – косата е испржена, бојата е сосема поинаква!

20 септември, 20220
bleach-lede

Ако имате навика да ја фарбате косата дома, има работи за кои треба да внимавате. Често се случува жените да сакаат да се фарбаат дома, а ако се покаже дека не ги бива, добиваат многу лоши резултати.

Еден фризер покажа што може бојата да и направи на косата и воодушеви девет милиони луѓе!

Снимајќи клиентка чии прамени ги извадил со боја купена во продавница, покажал како и се „пржела“ косата, дел од прамените дури и испаѓале, а остатокот изгледал страшно оштетено! Бојата не е ни блиску до онаа на кутијата!

– Еве зошто тестот секогаш треба да го правите со едно праменче – рекол тој во видеото кое има девет милиони прегледи.

Но, видеото предизвика бурни реакции затоа што не уништи само еден дел од клиентот.

@matthewwhair

Black box dye after going blonde😳 #hairtok

♬ original sound – Alex Gleaden

– Другар, ова се едно седум прамени?

– Зошто толку би и ја оштетил косата само за да покажеш што може да се случи – се само дел од прашањата на следбениците кои сите до еден веруваат дека сомнителната боја требало да ја тестира на помал дел од косата.

Девојката од видеото подоцна одговори во коментар и рече дека е задоволна од конечните резултати од третманот на фризерот од ТикТок.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit