На Душко му истече забраната за пристап: Еве што изјави по СКАНДАЛОТ со Карлеуша

7 февруари, 20220
Karelusa

Како бомба одекна веста за скандалот што се случи на Божиќ…

Истече забраната на Душко Тошиќ да и се приближува на сопругата Јелена Карлеуша која го пријавила за семејно насилство на Божиќ.

Прво доби забрана од 48 часа, а потоа Првото основно јавно обвинителство во Белград предложи забраната да биде продолжена за 30 дена.

Според „Курир“, судот го прифатил предлогот за истекување на забраната за пристап, а сега се чека извештајот на Центарот за социјална работа и изјавата на оштетената.

Имено, Карлеуша тогаш го пријавила Душко дека фудбалерот наводно и удрил шлаканица и ја плукнал во лице, а тој тоа во својата изјава го демантираше.

Да се потсетиме, полицијата по пријавата на пејачката отишла во нејзиниот дом, а таа одбила да оди на преглед во здравствена установа и одбила да оди во полициска станица да даде изјава.

Наведената мерка на Тошиќ му е изречена согласно Законот за спречување на семејно насилство.

– Почитувани следбеници, пријатели и членови на медиумите. Обично не сакам вака да ми се обраќаат бидејќи сметам дека моето име, лик и дело треба да се поврзани исклучиво со спортска приказна и добри хуманитарни дела. Го следев она што повеќето медиуми го објавуваат последниве денови и затоа сум принуден да се обратам на овој начин. Како што знаете и гледате, секаде сум прикажан како насилник и во секој наслов јас сум негативна страна. Јас сум првиот од оние кои не поддржуваат насилство и никогаш не сум го употребил. Затоа сакав да знаете дека воопшто не се пронаоѓам во тие наслови во весниците! Луѓето кои ме познаваат знаат дека сум човек кој секогаш се труди да биде џентлмен каде и да е и што и да прави. Затоа би сакал да знаете дека и овојпат ќе останам доследен на себе, ќе ги игнорирам овие измислици – најави Душко по скандалот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi