На Инстаграм е вистинска БОМБА, но во реалноста е малку поинаква – Латино дивата фотографирана на плажа од папараци!

4 август, 20220
Screenshot_56-7

Џенифер Лопез не престанува да крева прашина во јавноста. Деновиве се водеше голема полемика за нејзиниот задник и целулитот.

По фотографиите направени од папараците на плажа, луѓето не можат да веруваат во тоа што го гледаат. Имено, Џенифер Лопез изгледа совршено на социјалните мрежи. Големи облини, извајано тело, затегнат задник, со еден збор – совршенство.

Сепак, папарацо фотографиите покажуваат нешто друго. Сосема спротивна слика од она што латино дивата го објавува на социјалните мрежи. Целулит, малку вишок килограми, разни несовршености се само дел од она што може да се види на сликите.

Џеј Ло зачекори во шестата деценија од животот, а и покрај некои несовршености, нејзиното тело изгледа заводливо.

Секој има право да користи фотошоп и тоа е навистина прашање на избор.

Сепак, многу жени се под стрес поради пласирањето  „совршени тела“ на социјалните мрежи. Повеќето од нив се споредуваат со ѕвезди, кои направиле бројни естетски корекции, а речиси секоја од тие ѕвезди користи фотошоп како средство за разубавување на своите фотографии.

Не е тајна дека Џенифер Лопез многу тренира, танцува, има специфичен режим на исхрана, а сето тоа влијае на нејзиниот изглед и кондиција. Сепак, таа се обидува да се претстави пред јавноста во најдобро можно светло, вклучително и користењето фотошоп.

Ќе се согласиме дека годините многу и прилегаат,  изгледа повеќе од добро и дека навистина не и треба фотошоп, бидејќи е сосема нормално да има по некоја несовршеност.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit