На нивните лица се гледа сѐ: Паровите кои дивеат во кревет можете да ги препознаете за момент!

26 февруари, 20220
Screenshot_7

Американскиот психолог и терапевт Џон Готман целата своја кариера ја посвети на истражување на брачните односи

 

 

Готман помина повеќе од 30 години во брак со психологот Џули Шварц Готман, со која го основа Институтот за помош на парови.

 

Во интервју за „Psychology Today“, Џон и Џули Ду зборуваа за тоа како паровите во долги врски треба да работат на подобрување на својот сексуален живот.

 

 

Џон во таа прилика ги откри и навиките на паровите кои имаат одличен сексуален живот: Една работа го импресионираше кога анализираше што е неопходно за одличен сексуален живот, како се одржуваат романтиката и страста во врската и како се негува сексуалната желба. Во книгата „The Normal Bar“ тој презентираше истражување спроведено на 70.000 парови во 24 земји во светот. Успеал да ги издвои навиките на паровите со добар сексуален живот и тоа се многу едноставни работи.

 

  • Секој ден си кажуваат колку се сакаат и навистина така мислат.
  • Тие се бакнуваат без посебна причина.
  • Си делат комплименти еден со друг.
  • Си подготвуваат романтични изненадувања.
  • Излегуваат во ресторани.
  • Често се гушкаат.
  • Нежности искажуваат и во јавноста.

 

Ова не е научна фантастика. Тајната на добрата сексуална врска е буквално да останете во физички контакт еден со друг.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma