На Принцот му недостигаат внуците, сака ПОМИРУВАЊЕ: Чарлс сака да го закопа ВОЕНИТЕ секири со Меган и Хари

18 јануари, 20220
profimedia-0610860126

Хари тврди дека има само еден проблем …

Принцот Чарлс одлучил да се смири со својот син Хари со тоа што ќе го покани неговото семејство да остане со него следниот пат кога ќе го посетат ОК.

Принцот од Велс изрази силна желба да поминува време со своите внуци, бидејќи Арчи не го видел од кога имал шест месеци и никогаш не ја запознал ќерката на неговиот син Хари и сопругата Меган Маркл, Лилибет Дијана, пишува Mirror.

Планот на Чарлс можеби нема да се оствари бидејќи Хари сугерираше дека враќањето би било преголем ризик поради неговата безбедносна ситуација.

Имено, Хари тврди дека не може да се врати дома откако му е одземено правото на лична заштита што го имаат членовите на кралското семејство по напуштањето на кралското семејство.

princ Čarls

Се сметаше дека Хари и Меган дефинитивно ќе се потрудат и ќе присуствуваат на настаните за прослава на платинестиот јубилеј на кралицата во јуни.

Се верува дека Хари им рекол на членовите на семејството дека ќе присуствува на комеморацијата за неговиот покоен дедо, принцот Филип, во Вестминстерската палата, закажана за април.

Хари решил да ја тужи британската влада, па поднел барање за судско преиспитување на одлуката, поради што би можел да се најде на суд.

Според извори блиски до семејството, принцот Чарлс одржал неколку добродушни и пријатни видео повици со својот син, Меган и децата во последните неколку месеци.

– Принцот од Велс беше тажен што немаше можност да поминува време со своите внуци, кои навистина му недостигаат – изјавија извори блиски до семејството.

Тие додаваат дека тоа е нешто што принцот се надева дека ќе го реши, па им понудил на Хари, Меган и на децата да останат со него доколку сакаат, кога и да се вратат дома во Велика Британија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma