НА ШТО МИСЛАТ МАЖИТЕ ДОДЕКА МАСТУРБИРААТ: Едната работа се женски гради, а другата СЕ СРАМАТ да ја признаат!

12 февруари, 20220
Screenshot 2022-02-12 185908

Мажите открија во кој правец оди нивната фантазија, кога станува збор за мастурбацијата.

Велат дека една од големите предности на мастурбирањето е тоа што можете „да имате секс со кого сакате“. Неодамна е откриено дали мастурбацијата е пожелна пред спиење и што се случува ако постојано го правите тоа, а едно истражување откри што или на кого мислат мажите додека мастурбираат.

Се разбира, ова не вклучува гледање порно филмови.

Студијата објавена во „Journal of Sexual Medicine“, во која учествувале 1.500 мажи, открила како изгледаат мислите на мажите додека мастурбираат.

Првото место го зазеде фантазирањето за атрактивна познаничка кој ги задоволува со рака, а во продолжение погледнете ги резултатите:

64% од мажите изјавиле дека замислуваат дека некоја познаничка ги задоволува со рака

10% сонуваат како партнерката уринира на нив

9% сонуваат да уринираат на партнерката

29% фантазираат за ејакулација по партнерката

52% од мажите сонуваат да имаат секс со жена која има мали гради

28% од нив сонуваат да имаат однос со нежив предмет

Она што е прилично изненадувачки е што некои истражувања покажаа дека луѓето фантазираат за секс со луѓе со кои речиси никогаш не би воделе љубов во реалноста.

Психолозите објаснија дека фантазиите не значат вистинска потсвест, туку дека тоа е едноставна активност на умот, која се потпира на слики од сопствената околина.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma