НЕКОЛКУ СУПЕР ТРИКОВИ Еве како да ја задржите вашата коса убава и чиста што подолго

3 февруари, 20220
Screenshot_4

Ако ви здодеа често да ја миете косата, овие трикови можат да ви бидат од голема помош. Со нивна помош, вашата коса може да остане чиста и уредна подолго време

 

 

Едноставно следете ги овие совети и во текот на пет работни дена ќе имате совршено обликувана, стилизирана и убава фризура без да ја измиете косата во меѓувреме.

 

Прв ден

 

Измијте ја косата со средно јак шампон, по можност на природна основа, нанесете регенератор кој ќе го држите неколку минути, исплакнете ја и стилизирајте ја со производите што вообичаено ги користите.

 

Втор ден

Протресете ја косата затоа што веројатно имате многу производи на неа од претходниот ден.Веројатно е хидрирана, па само неколку пати поминете со прстите низ неа.

 

Трет ден

 

За да ја „реактивирате“ косата, нанесете спреј на база на вода или само вода на неа.На овој начин ќе ги активирате производите што ги ставивте пред два дена.

 

Четврти ден

 

Додадете уште малку производ за коса.Нанесете малку вода или што било што користите за стилизирање, од полесни производи до потешки – сѐ е дозволено.Ако вашата коса изгледа добро како денес, само повторете ја постапката или подигнете ја косата во пунџа уште неколку дена за да ја растеретите косата од повторно миење.

Петти ден

 

Исплакнете ја косата со топла вода и повторете го целиот процес.Повторно употребете шампон од билки и секако регенератор.Косата ќе се прероди, а фризурата ќе ви трае подолго.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi