НЕЈЗИНИОТ ЗАВОДНИЧКИ ПОГЛЕД МАЛКУ НЕ ПЛАШИ: Рене Зелвегер ги негира хируршките потфати, а е фан и на екстремни диети

2 март, 20220
Renee-Zellweger

Рене Зелвегер (52) ги освои срцата на милиони гледачи во романтичната комедија „Дневникот на Бриџит Џонс“, а многумина жалат што последниве години е далеку од слатката актерка со облините што ги паметиме.

Актерката беше во центарот на вниманието на јавноста кога во понеделникот се појави на црвениот тепих во Лос Анџелес за премиерата на новата криминалистичка серија „The Thing About Pam“ во која ја игра главната улога. Рене носеше црн костум со пошироки панталони кои ја прикрија нејзината многу витка линија.

Сепак, центарот на вниманието беше на нејзиното лице, мазно чело без брчки и подуени образи, а нејзината заводлива насмевка изгледаше необично поради естетските зафати кои со години упорно ги негира. Но, експертите велат дека пластичните операции и ботоксот се очигледни на актерката.

Renee Zellweger neobično izgleda zbog zahvata koje je radila na licu

„Кој не изгледа поинаку кога ќе старее?“ Рене еднаш ја објасни својата промена. На многумина им недостига бонбоната каква што беше пред да се одмори од актерството во 2010 година поради менталното здравје, а потоа да се врати физички трансформирана.

Минатата година странските медиуми пишуваа дека Зелвегер ја должи својата витка линија на екстремната диета која пропишува само 500 калории дневно, што е четири пати помалку според лекарите. Рене прво ослабе за улогата во филмот „Џуди“ од 2019 година, во кој глумеше актерка и пејачка зависна од дрога, и и донесе Оскар за најдобра главна улога.

Renee Zellweger navodno prakticira ekstremnu dijetu zbog koje jako vitka

Сепак, по завршувањето на снимањето, таа наводно одлучила да остане на таа диета и да ја задржи витката линија.

Инаку, Зелвегер од мај минатата година е во врска со ТВ водителот Анте Анстед (42), а често можат да се видат заедно во прошетки и дружење со неговите деца.

Актерката зад себе има турбулентен љубовен живот и во 2005 година се омажи за музичарот Кени Чесни (53) и се разведоа истата година. Таа ги сакаше Џим Кери и Бредли Купер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi