Не ви треба ниту миксер: Карамел колач кој се подготвува за помалку од 20 минути, а има совршен вкус (РЕЦЕПТ)

8 февруари, 20220
Screenshot_2

Прекрасна торта со пудинг со вкус на карамела и чоколада, а се подготвува толку едноставно и крајниот резултат е вистинско совршенство на вкусот. Може да го направат и почетници во кујната, а изгледа како да е вложен многу повеќе труд отколку што навистина е.

 

 

СОСТОЈКИ:

За кората

  • 200 гр мелени бисквити
  • 50 гр стопен путер
  • 15 гр какао

 

 

За фил

  • 3 кесички пудинг од карамела
  • литар млеко
  • 5 лажици пченкарен скроб
  • лажица екстракт од ванила

 

 

За прелив

  • 200 гр млечна чоколада
  • 70 мл топло млеко
  • повеќе какао за посипување

 

 

Подготовка:

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma