Не знаете дали сака ВРСКА или АВАНТУРА? Обрнете внимание на ОВИЕ ПЕТ РАБОТИ кои јасно ќе ги откријат НЕГОВИТЕ НАМЕРИ

14 јуни, 20220
9996170262a1b32cca1e6767900317_640

Штом ќе започнат врска, паровите понекогаш, сепак, не ги сакаат истите работи. Сепак, не секогаш отворено зборуваат за тоа, особено кога сакаат да го задржат другиот до себе.

За среќа, врз основа на однесувањето и постапките, во суштина, многу лесно можете да заклучите какви намери има таа личност. Само треба да обрнете внимание и лесно ќе заклучите дали вложувате во иднина со него, или само губите време.

Како прво, ако мажот е сериозно заинтересиран за сериозна врска, тој ќе сака да ги запознае вашите пријатели и семејството. Во спротивно, ќе го избегнува сето тоа.

Потоа, покрај тоа што ќе ви дава комплименти, како и повеќето мажи, ќе запамти и „ситници“ како вашата омилена боја, филм и, се разбира, кога ви е роденден.

Доколку постојано доцни или не се ни појави на договореното место, имате сериозна причина да се сомневате во неговите намери. Истото важи и ако не ви се јави или не одговара на пропуштените повици и пораки. Во тој случај, нема што повеќе да барате со него.

Исто така, однесувањето во друштво „открива“ дали мажот ви одговара. Ако има навика да ве исмејува или да ве омаловажува или не му е грижа што ве става во непријатна ситуација, сè треба да ви биде јасно како ден. Она што е сигурно е дека таква личност не ви треба во животот. Ова важи и ако туѓото мислење е поважно од вашето.

Значи, доколку покрај него не се чувствувате опуштено, исполнето, сигурно и пред се среќно, време е да ја прекинете таа врска. Не трошете време на некој кој не ве заслужува, бидејќи освен што светот е полн со мажи, тој е полн и со мажи кои би биле пресреќни да поминат време со вас, пишува „24Sedam“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi