Не сакате да ПИЕТЕ ВОДА, но знаете дека треба? Еве како да внесете ПОВЕЌЕ ТЕЧНОСТИ без многу мака!

23 април, 20220
547114_x22922_f

Многу луѓе не сакаат да пијат вода, но со овие неколку трикови ќе го зголемите внесот на течности.

Иако водата ни е потребна за живот, многу луѓе не сакаат да ја пијат, што може да доведе до разни здравствени проблеми.

За да не дојдете во таква ситуација, применете неколку совети од нутриционистката Наташа Ѓукиќ, која ви предлага да го направите следново за да го зголемите внесот на вода:

  1. Испијте чаша вода веднаш штом ќе станете
  2. Пијте чаша вода 30 минути пред и после оброк
  3. Носете шише вода со вас
  4. Заменете ги соковите со вода
  5. Додадете овошје во водата (лимон, лимета…)
  6. Пијте вода за време на тренингот

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi