Нивната популарност не бледнее: Овие едноставни фустани ги преплавија продавниците, а еве кои се најубавите кроеви

21 март, 20220
1658853

Големата популарност на слип фустаните кои во дизајнот неодоливо потсетуваат на ноќниците ќе ја посведочиме во наредните месеци.

Беа омилено модно парче од британската икона Кејт Мос во 90-тите години, а во време кога на модната сцена владее носталгија, не е чудно што фустаните во слип крој се едни од најпопуларните модели веќе неколку сезони.

Kate Moss i Naomi Campbell

Минималистичкиот дизајн на slip-cut фустаните и нивната леснотија на носење ги прави еден од најпопуларните модели на модната сцена денес, а благодарение на нивното повеќесезонско правило, денес се познати како профитабилна модна инвестиција и несомнена класика во гардеробата.

tportal

Исто како и претходните сезони, slip фустаните за новата пролетна сезона повторно доминираат на полиците на продавниците, а судејќи според актуелната понуда, нивните пократки верзии во пастелни тонови се главниот збор на модната сцена.

Sky high dress $39 mishka boutique | Silk dress short, Silk mini dress,  Mini slip dress

210 Slip dresses ideas | fashion, how to wear, style

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma