НИКОГАШ НЕ СТЕ ПРОБАЛЕ ВАКА Тестенини со неодолив прелив, ќе ви станат омилено јадење (РЕЦЕПТ)

15 јули, 20220
Screenshot_2

Младите особено ќе ги обожаваат

 

 

 

СОСТОЈКИ:

 

  • 250 гр тестенини
  • 100 гр шунка
  • 100 гр сува сланина
  • 1 мал кромид
  • 1 мал домат
  • 1 лажица кисела павлака
  • малку лист магдонос

 

Подготовка:

 

Сварете ги тестенините, истурете ги во чинија и распоредете ги.

 

Сланината исечкајте ја на коцки и пропржете ја, па наредете ја врз тестенините.

 

На намрсена тава пропржете ја шунката исечкана на коцки, па ставете ја врз тестенините.

 

На истата чинија пропржете го исецканиот кромид и на крај доматите исечкани на коцки, истурете се во круг едно до друго.

 

Во средината ставете павлака.Поросете со сечкан магдонос.Послужете топло.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi