Никол Кидман минува низ ужасна семејна драма! Морала итно да се врати во Австралија (ФОТО)

15 јануари, 20220
nikol

Актерката никогаш не криела колку е приврзана за мајка си

Никол Кидман ја откри причината поради која моментално е во Австралија на неодредено време. Имено, мајката на познатата актерка не е добро, па Никол останала да се грижи за неа. И по премиерата на најновиот филм во Сиднеј, која се одржа во декември, ѕвездата ја продолжи својата посета.

Потоа, наместо да се врати дома и кај нејзиниот сопруг, таа целото внимание го насочила кон Жанел.

– Мојата мајка сега ми е приоритет, апсолутно. Исто така, важно е да биде опкружена со внуците – истакнала Никол во подкастот „Свеж воздух“, која исто така успеала да ја однесе и на изложба, по работното време.

-Иако ситуацијата во оваа земја е таква каква што е, успеавме да се прошетаме, па дури и да отидеме во галеријата по работното време. Тоа ја смирува, таа ме израсна како уметник… – објасни понатаму.

– Имам можност да го видам светот низ нејзините очи. Сега сме блиски и правиме работи што таа ги сака. Тоа е најважно сега. Помнењето добро ја служи – наброја таа.

За потсетување, Кидман никогаш не криела колку е приврзана за мајка си и колку и се восхитува. Таа го загуби својот татко Ентони во 2014 година.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi