Никој не е совршен (освен тие): Како изгледаат најплатените манекенки на светот без шминка?

20 април, 20220
62089577-adriana-lima

Квалитетната и добро нанесената шминка може драматично да промени нечиј изглед, па затоа повеќето жени имаат барем неколку парчиња шминка во чантата и ја користат секој ден или во свечени пригоди.

Шминката е составен дел од работата на најпознатите манекенки во светот. Познатите убавици секогаш ја носат на јавни настапи, додека во приватните моменти дозволуваат кожата да дише и објавуваат фотографии на социјалните мрежи без трошка шминка на лицето.

Не се грижат ниту за папарацо фотографиите на кои се гледа нивното „голо“ лице бидејќи секогаш изгледаат одлично.

Во нашата фотогалерија погледнете некои од најплатените и најбараните модели на денешницата, како што се Бела Хадид, Рози Хантингтон-Вајтли или Ирина Шајк.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi