Нозете ќе ви се тресат и нема да ви биде лесно на почетокот: 30 минутни пилатес вежби за бутните мускули (ВИДЕО)

27 март, 20220
Fitnes-17

Вистинскиот начин за зајакнување на нозете

Заедно со стомачните и задникот, веројатно најтешко е да се затегнат мускулите на бутовите.

Овие вежби многумина ги занемаруваат, но доколку навистина сакате да ги зацврстите нозете, имаме предлог за вас.

Доволен е сет од прилично напорни пилатес вежби во траење од 30 минути.

На почетокот нема да биде лесно и ќе ви се тресат нозете после тренингот, но секој труд се исплати.

Почнете да вежбате!

Погледнете го планот за тренинг:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi