ОВА Е НАЈЧЕСТАТА ЛАГА КОЈА ЖЕНИТЕ ЈА КАЖУВААТ ВО КРЕВЕТ: Причината ќе ве изненади

13 јануари, 20220
Screenshot 2022-01-12 234645

Професионалната сексуална советничка Надија Бокоди за „The Sun“ вели дека постои една лага која жените најчесто ја кажуваат во кревет.

Не е она што би го помислиле, а ниту причината не е вообичаена!

„Ние сме одлични актерки“, вели таа, додавајќи дека речиси 80 отсто од жените се преправаат дека уживаат во сексот повеќе отколку што навистина е така. На своите партнери обично им кажуваат дека им се допаѓа нешто што всушност воопшто не им се допаѓа!

„Причината поради која сме толку вешти да ве убедиме дека уживаме во нешто е тоа што научивме низ животот да ги игнорираме непријатностите“, објасни таа.

„Болна менструација, високи потпетици, неудобни градници, породување, па дури и губење на невиноста… Сето тоа боли, а ние сме принудени да се справиме со тоа. Болката е дел од нашиот живот на чуден начин, но не смееме да заборавиме дека сексот треба да биде задоволство. Секогаш кажувајте му на партнерот ако нешто што тој го прави не ви одговара”, вели таа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi