„Ова не е БИРКИН!“ Признанието на Сара Џесика Паркер по кое вљубениците во модата нема да ја гледаат на ист начин!

26 февруари, 20220
335787_sara-dzesika-parker-keri-bredso-profimedia0226069512_ff

Откако Сара Џесика Паркер првпат се појави во улогата на Кери Бредшо, таа стана своевидна модна икона и тоа трае со години.

Додека сме навикнати Кери главно да носи скапи и дизајнерски парчиња, се случува и костимот да биде евтин (да се потсетиме само на фустанот од пет долари, кој привлече големо внимание во новата сезона).

Нејзиното последно интервју беше проследено со ново признание за Кери.

„Тоа не е чанта. Биркин е“, велат тие во серијата „Сексот и градот“. Дали, сепак, тоа беше вистината?! Сара Џесика Паркер откри неверојатен детал од снимањето на познатата серија кој ги запрепасти обожавателите на ликот на Кери Бредшо, нејзиниот стил и моден печат.

Актерката која се стекна со најголема слава со улогата на Кери, за време на интервјуто „Life in Looks“ за Vogue призна дека сината чанта „Хермес“ што ја носеше во 2002 година во една епизода од „Сексот и градот“ не е вистинска биркин, туку лажен!

Sara Džesika Parker, Keri Bredšo, Seks i grad

Сара Џесика признала дека улогата на таа чанта била да го сокрие трудничкиот стомак, но дека тоа не било многу успешно направено.

„Ова не е вистинска чанта на Хермес, знаете“. Пат (Патриша Филд) познаваше една личност, ме праша дали сакам една торба бидејќи можеше да ми ја земе. Таа торба имаше една работа и ја заврши прилично мизерно. Можеби да беше оригиналот, ќе беше подобро – се пошегува актерката, а евидентно е дека стомакот на актерката е во преден план.

Што се однесува до фустанот, таа откри дека е „вистински“, од брендот Juicy Couture.

<p>Možda ste mislili da je svaki komad koji je ponela Keri Bredšo luksuzan, skup i s potpisom dizajnera, ali to je daleko od istine — i sama Sara Džesika Parker to priznaje</p>

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma