ОВА СИГУРНО НЕ СТЕ ГО ПРОБАЛЕ Полнети поховани палачинки (РЕЦЕПТ)

11 март, 20220
Screenshot_2

За сите љубители на пржени палачинки, ви го претставуваме овој совршен рецепт

 

СОСТОЈКИ:

 

  • Палачинки
  • 100 гр сирење
  • 1 жолчка од јајце

 

За поховање:

 

  • 1 белка од јајце
  • 1 цело јајце
  • 50 гр брашно
  • 50 гр презла
  • масло

 

Подготовка:

 

Изронете го сирењето, додадете ја жолчката и изматете. Печете ги палачинките (млеко, брашно,јајца) и секоја премачкајте ја со сирење, свиткајте ги рабовите и свиткајте двапати.

 

ИЗвалјкате во брашно, јајца и презла.

 

Се пржат на длабоко масло и се вадат на хартија.

 

Послужете топло.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi