ОВИЕ ПОЗИ ИМ СЕ НАЈВОЗБУДЛИВИ НА МАЖИТЕ

1 мај, 20220
Screenshot_18

Сакате ли случувањата во спалната да ги направите малку пожешки? Тогаш погледнете кон машката психологија и одберете една од позите што мажите ги обожаваат.

 

 

 

  1. КАУБОЈКА

Оваа поза ве става вам во главна улога. Имате полна контрола, а тој во исто време има целосен преглед на вашето тело, што во целост ќе го излуди. Фактот што вие го контролирате темпото и ја завршувате целата работа, ги остава неговите дланки слободни за истражување на вашето тело.

 

  1. МИСИОНЕРСКА

Иако многумина мислат дека оваа поза е здодевна, мажите просто ја обожаваат, бидејќи имаат целосна контрола, а во исто време, добивате и полна интимност – колковите и погледите можат да ви се спојат без никакви потешкотии.

 

  1. КУЧЕШКА ПОЗА

Оваа поза му дава потполна контрола, овозможувајќи да го одреди темпото на чинот кое најмногу му одговара. Згора на тоа, кучешката поза овозможува многу подлабока пенетрација, што го прави да се чувствува како крал на спалната соба.

 

  1. ОБРАТНА КАУБОЈКА

Ова е оптимална комбинација за мажите, бидејќи го добиваат најдоброто од две други пози – убавиот поглед на вашиот задник од кучешката поза и вие одозгора, што ги ослободува да си играат со вашето тело.

 

  1. СТОЕЧКА

Можеби не е идеална за постојани средби, но е совршена за жешките моменти кога сакате да си ги раскинете алиштата. Оваа поза е одлична за секс набрзина.

 

  1. ТАНЦ ВО СКУТ

Земете стол и натерајте го да седне, а вие качете се одозгора. Тој нема да може да одолее на погледот и чувството кога ќе го обвиткате со целото тело. Што е уште поважно, за разлика од „каубојката“ оваа поза ви овозможува постојано да сте блиску еден до друг.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi