ОВИЕ РАБОТИ НИКОГАШ НЕ ТРЕБА ДА ГИ ПРАВИТЕ ВЕДНАШ ПО ИНТИМНИОТ ОДНОС! Заборавете на одењето во ТОАЛЕТ

15 февруари, 20220
Screenshot_6

Можеби сте слушнале или прочитале дека е добра идеја да уринирате веднаш после сексот, за да ја намалите можноста за инфекција на уринарниот тракт, но малку урина нема да влијае на тоа.

 

Дури и искусните љубовници можат да превидат некои работи и да си го закомплицираат животот. Затоа, внимавајте!

 

Еве што не е паметно да правите пред или после секс:

 

  1. Да брзате во тоалет после сексот

– Можеби сте слушнале или сте прочитале дека е добра идеја да уринирате веднаш после сексот, со цел да ја намалите можноста за инфекција на уринарниот тракт, но малку урина нема да има ефект на тоа – објасни др. Џенифер Бамп, професор по гинекологија на Медицинскиот факултет Бејлор во Хјустон.

 

Наместо да останете во кревет и да уживате во релаксирање после задоволството, освен ако не сте навистина силни.

 

  1. Да го испразните шишето со вино претходно

Чаша вино може да ви го подигне расположението, но премногу алкохол лесно ќе го намали сексуалното задоволство. Во студијата на Универзитетот во Мисури-Св. Луис, 11 проценти од испитаниците склони кон алкохол, признале дека имаат проблеми со постигнување оргазам.

 

Во споредба со оние кои не пиеле, мажите кои пиеле алкохол потешко ејакулирале, а на жените им треба повеќе стимулација за да доживеат оргазам. Имено, алкохолот има негативно влијание врз деловите на нашиот нервен систем кои се важни за возбуда и оргазам.

 

  1. Да лежите во оваа поза после секс

Ако не сакате да имате дете, не кревајте ја карлицата после водење љубов бидејќи тоа може да ја зголеми шансата за зачнување. Оваа поза ѝ помага на спермата во нејзиното патување до грлото на матката, вели др. Судрат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi