Овој фустан можат да го носат жени на било кои години: Стои како сошиена без разлика на градбата!

14 март, 20220
bik

Познатите личности се наша секојдневна инспирација кога станува збор за стајлинзите.

Секој од нас сака да остави убав впечаток на другите кога е облекувањето во прашање, а како поинаку ќе го постигнете тоа освен со инспиративни комбинации?

Една од познатите ѕвезди која често го привлекува вниманието на јавноста е Викторија Бекам (47), која мал број пати ја промашила комбинацијата на облека и речиси секогаш успевала да изгледа беспрекорно.

Овој пат можевте да ја видите во фустан од сопствената колекција кој и прилега на секоја жена, без разлика на тоа колку години имате – апсолутно секоја дама може да го носи.

Станува збор за фустан – кошула која е популарна токму поради тоа што можете да ја комбинирате со патики, но и со салонки. Така, на вас останува да одлучите за која пригода ќе го носите и соодветно да изберете модни додатоци.

Погледнете ја галеријата:

Victoria Beckham Wore a Button Down Utility Dress in Paris | PEOPLE.com

Victoria Beckham Launches A New Bag In Paris | British Vogue

Овој фустан одлично ги прикрива вишокот килограми и недостатоци, но ги истакнува и женските облини. Може да го носат девојки, но и зрели жени. Едноставен е, а сепак со вистинскиот додаток може да се претвори во гламурозно парче облека.

Викторија овој пат избра фустан во црна боја, кој го искомбинира со портокалови салонки.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma