Омилената песна на саканиот глумец: Кијану Ривс може да ги слуша Joy Division до крајот на животот!

19 јануари, 20220
matrix-13-830x0

Кијану Ривс гостуваше во „The Late Show“, а водителот Стивен Колбер му постави неколку прашања за подобро да го запознае актерот. А одговорите беа интересни, ќе издвоиме некои.

– Дали некогаш сте побарале од некого автограм?

„Да. Од Лу Рид. Но, тоа не беше за мене, туку за пријател. Барав уште еден (стенд-ап комичар) Џорџ Карлин. Ми даде автограм. Беше многу смешно. Џорџ Карлин напиша: „Драг Киану, тибам“. Отсекогаш мислев дека го напишал за мене. Запознав други луѓе кои рекоа дека (Џорџ Карлин) им го напишал истото. Прекрасно“ – рече насмеаниот Кијану Ривс.

Стивен Колбер го повтори прашањето што му го постави на Ривс во 2019 година.

– Што мислите, што се случува кога ќе умреме? – го прочита прашањето водителот.

Кијану тогаш одговори: „Знам дека ќе им недостигаме на луѓето кои не сакаат“. Ривс изјавил дека го задржал истиот одговор и дека нема ништо да промени.

Следното прашање за Киану беше кој е неговиот омилен акционен филм.

„Кога бев дете, „Roller Ball“ со Џејмс Кан“, рече Ривс.

На прашањето која песна ќе ја слуша до крајот на животот, Кијану немаше дилеми.

– Joy Division „Love Will Tear Us Appart“ – рече Ривс и доби аплауз.

И на самиот крај, Кијану Ривс беше замолен да го опише остатокот од својот живот со пет збора.

– Какво прашање е тоа? Добро, ќе бидам полн со надеж – му рече на Кијан и почна да ги набројува тие зборови:

– Здравје, љубов, пријателство, создавање уметност, мотори – му рекол Кијану Ривс.

Погледнете како Киану Ривс одговори на другите прашања:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma