ОМИЛЕНИТЕ СЛАТКИ НА ЈЕЛЕНА ЏОКОВИЌ: Природно, а толку вкусно!

22 јануари, 20220
269089_shutterstock-1256969536_ls

Исхраната на Новак Ѓоковиќ и Јелена се заснова на здрава храна, а она што го прават како оброци е исклучително вкусно и благодарно за подготовката. Ако сè уште не сте, еве ви шанса да ја пробате. Сопругата на најдобриот тенисер на светот се пофали со слатки, кои Новак ги обожава.

Состојки:

200 г путер од бадем
150 гр какао снегулки
150 гр кокосови снегулки
100 мл оризово млеко
2 лажици мед
150 гр овесна каша
150 гр ореви по вкус

Подготовка:

Едноставно соединете ги сите состојки, од нив направете топчиња и ставете ги во фрижидер да се стегнат. Јелена посочува и како можете да експериментирате со состојките кои моментално ги имате дома, како што често прави. Така, наместо путер од бадем, можете да користите какао путер, масло од кокос или јаворов сируп. Бомбиците може да ги носите секаде со себе, доволно се слатки, но и многу здрави. Исто така, можете да им ги подарите на гостите и сигурно нема да зажалите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi