Организаторите на Евровизија го цензурираа настапот на албанската претставничка: Еве го проблемот

9 мај, 20220
evrovitija01-830x0

Организаторите на Евровизија го цензурирале настапот на албанската претставничка на Евровизија, Ронела Хајати, поради што пејачката во последен момент била принудена на го смени истиот.

 

 

Имено Ронела на вчерашната церемонија на која македонската претставничка го имаше најголемиот скандал досегашен на нашата земја, се појави облечена во костим со чуден дизајн, а на главата носеше коцкест детаљ со кој буквално го прекри лицето.

 

Таа тоа го направила поради револт, јавуваат медиумите.

 

Пејачката е бесна поради тоа што организаторите во Торино го цензурирале нејзиниот настап поради премногу голотија, а таа по тој повод била принудена потполно да ја промени кореографијата како и креацијата и да не е толку експлицитна според нивните правила.

 

Во продолжение погледнете го и настапот од првата проба кој решија организаторите на Евровизија да го цензурираат.

 

@eurovision

The Sekret’s out! Check out this exclusive look at @Ronela Hajati’s first rehearsal on the #Eurovision stage! 🇦🇱🦅 #Eurovision2022 #tiktokeurovision

♬ original sound – Eurovision

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi