Ослободете се од стресот за 20 минути: Јога вежби за опуштање на сите делови од телото (ВИДЕО)

15 јануари, 20220
Fitnes-6

Опуштете ги мускулите и ослободете се од напнатоста и нервозата

Кога нервозата и стресот „влегуваат“ во сите мускули, имате впечаток дека наскоро ќе експлодирате.

А јогата е идеално решение за ослободување од напнатоста.

Затоа ви предлагаме сет на вежби во траење од 20 минути, а авторот на оваа програма тврди дека до крајот на тренингот сигурно ќе се ослободите од насобраниот стрес.

Најдобро е сами да видите како ова изгледа во пракса.

Погледнете го планот за тренинг:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi