Ослободете се од УПОРНИТЕ КУТИКУЛИ: Направете природно масло за совршени нокти (РЕЦЕПТ)

11 февруари, 20220
cb63d12dd8429aa8ff29798cdd8924743b8d5f20

Потребни ви се само три состојки.

Ладното време лошо влијае на ноктите и кутикулите кои почесто се кинат и кршат, а со помош на ова масло кое можете сами да си го направите дома, маникирот ќе изгледа совршено.

Ноктите треба да се третираат со дополнителна грижа од време на време за да се спречи да станат суви и кршливи.

Со помош на ова масло, ноктите повеќе нема да бидат суви и кршливи, а кутикулите повеќе нема да се појавуваат, дури и кога излегувате на студен и ветровит ден.

Состојки:

– 1 лажичка маслиново масло

– 1 лажичка бадемово масло

– 6 капки есенцијално масло од чајно дрво

Подготовка:

Сите состојки ставете ги во чиста тегла со капак и измешајте ги со дрвена шпатула. Тријте ги ноктите и кутикулите пред спиење со нежно масирање на секој проблематичен дел и погрижете се теглата секогаш да биде добро затворена на суво и ладно место по употреба за да не се расипе маслото.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi