Периконската диета е хит – ги топи килограмите и ја затегнува кожата

20 февруари, 20220
1644653203-profimedia-0142949043-750x469

Слабеењето ќе биде проследено со замор и постојан замор. Со комбинирање на правилната исхрана, суплементи, вежбање и нега на кожата, оваа програма може да ви помогне да изгледате и да се чувствувате најдобро на која било возраст. Периконската диета ја држи и познатата кралица Летиција.

На овој план на исхрана треба да се придржувате 28 дена, а неговиот креатор гарантира дека благотворно делува на кожата на лицето, бидејќи, како што вели, исхраната е клучот за здрава кожа. Многумина тврдат дека разликата се забележува по само три дена, но овој период од 28 е оној за кој дерматологот гарантира ефикасност. Се препорачуваат мултивитамински додатоци, главно витамини од Б комплексот.

Програмата на Периконе вклучува три чекори – специјална диета, додатоци во исхраната и нанесување на кожата. Храната која најчесто се користи е рибата, поточно лососот, но и друга храна богата со антиоксиданси.

Конзумирањето лосос два пати на ден овозможува да почнат да делуваат придобивките од астаксантинот и есенцијалните масни киселини во лососот. Меѓутоа, доколку не сте љубители на оваа риба, можете да ја замените со живина или тофу (но имајте на ум дека есенцијалните масни киселини и антиоксиданси во лососот се тие што помагаат кожата да изгледа еластична, сјајна и сјајна).

Појадок

За најважниот оброк во денот треба да изедете омлет од три јајца со чаден лосос, а другата опција е овесна каша со 3 лажици снегулки (не инстант каша) со грст свежи боровинки и малку бадем. Не смеете да консумирате леб, кафе и сокови, а дозволено е зелен чај и вода.

Ручек

За ручек јадете печена мисирка, зелена салата, домат, со малку сварен грав. Можете да го засладите со уште неколку боровинки или неколку парчиња диња.

Вечера

Околу 100-150 гр печен лосос, зелена салата и варен зеленчук како брокула, спанаќ и аспарагус. Избегнувајте компири, моркови и цвекло.

Оброк пред спиење

Едно тврдо варено јајце, мала салата од свеж целер, 3 црвени свежи пиперки и 3 маслинки.

Важно е да го исфрлите кофеинот, лебот и слатките од вашата исхрана, да пиете многу вода и зелен чај.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma