Пет реченици кои никогаш не треба да ги кажете додека сте голи

24 април, 20220
62250624-gola-zena

Соблекувањето пред друга личност е чин на најголема интимност и нормално е да се чувствувате непријатно кога го правите тоа. Но, ако личноста пред која сме голи е вистинската, таа ќе направи се за да го отстрани тоа чувство. Жената никогаш не треба да се извинува за својот изглед, а со тоа и за „недостатоците“ во телото.

1. Ја мразам мојата …

Сами одлучуваме што е секси или не, не одлучуваат медиумите или модната индустрија. Ако веруваме дека сме секси, ќе бидеме. Нашите тела се совршени секој ден, особено во моментите на интимност. И да бидеме реални – самопрезирувањето само ја „убива“ атмосферата.

2. Дали ти се допаѓа мојата …

Не е време да барате потврда дали некој дел од вашето тело е убав. Така само ќе оставите впечаток на несигурна личност, а вашиот партнер ќе го забележи тоа. Да се ​​чувствувате непријатно кога сте голи е нормално, но колку повеќе се држите до тоа чувство, толку потешко ќе се ослободите од него и ќе се заљубите во кожата во која сте.

3. Исклучи го светлото.

Едно е ако сакате да ги затемните светлата за дополнително да ја зачините вашата интимност и да создадете пожешка атмосфера, но ако сакате да се скриете во темнината, тоа е друга работа. Ако некој ве осудува на светлина, не заслужува да ве има во темнина.

4. Извини за мојот (X дел од телото).

Уживањето и возбудата ќе изостанат ако му се извините на партнерот за вашите „несовршености“. Партнерот треба особено да го сака делот од вашето тело поради кој се чувствувате несигурни за да ви покаже дека сте убави и секси такви какви што сте.

5. Не сакаш да го видиш…

Ако на партнерот му одземате одредени делови од телото, се лишувате себеси и него од подобро сензуално искуство.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi