ПИЦА СО ПЕСТО И 3 ВИДА СИРЕЊЕ! Тесто на кое никој не може да одолее

4 март, 20220
536388_pizza-gd0be85da4-1920_f

Сите сакаме пица, а ако сте љубител на сирење, тогаш оваа со три вида е идеална за вас

Состојки:

база за пица

200 гр замрзнат спанаќ

лажица путер

чешне лук

две лажици кисела павлака

100 гр пармезан

60 гр рендана моцарела

две лажици раскршена фета

две лажици песто

Подготовка:

На растопен путер пропржете ги ситно сечканиот спанаќ и лукот.

Додадете павлака, пармезан и сол, намалете ја температурата и динстајте околу пет минути.

Смесата од спанаќ распоредете ја врз основата за пица, па посипете со моцарела и фета сирење.

Сипете го пестото и печете во загреана рерна на 175 степени околу 15 минути. Послужете топло.

Пријатно јадење!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma