Победи на Евровизија во 2005 година и ги маѓепса сите со својата убавина: Денес е НЕПРЕПОЗНАТЛИВА (ФОТО)

23 февруари, 20220
Elena-Paparizou

Елена многу се промени со текот на годините

Пејачката Елена Папаризу победи на изборот за песна на Евровизија во 2005та година со претставување на Грција со песната „My Number One“.

Оваа песна веднаш стана голем хит, а и денес често можеме да ја слушнеме на забави и во клубови.

Елена тогаш беше прогласена за најубава натпреварувачка на Евровизија, а со својот атрактивен изглед и енергичниот настап никого не остави рамнодушен.

Потоа доживеа голем успех и успешно продолжи да се занимава со музика и снимила 10 албуми кои биле многу популарни.

Пејачката беше во брак со менаџерот Тони Мавридис со кој помина 12 години, а по разводот тие беа главна тема на сите грчки медиуми.

Како што се пишуваше, дошле во конфликт за поделба на имотот.

Сепак, денес ретко кој би ја препознал Елена, со оглед на тоа дека многу се променила. Се здебелила неколку килограми и ја бојадисала косата во потемна боја, но во секој случај е многу привлечна.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi