Подгответе вкусни ТЕСТЕНИНИ со бел сос (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

21 септември, 20220
Screenshot_1

Рецепт кој ќе ве воодушеви

 

 

СОСТОЈКИ:

 

  • 300 гр тестенини
  • 50 гр сирење
  • 2 чешниња лук
  • 1 лажица брашно

 

  • 200 мл млеко
  • некои зачини или сол
  • мелен бибер

 

Подготовка:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit