Познатите дами ЗАБЛЕСКАА на Оскарите: На црвениот тепих прошетаа во СОВРШЕНИ креации (ФОТО)

28 март, 20220

Кое издание најмногу ви се допадна?

Синоќа во театарот Долби во Лос Анџелес се одржа 94-тото доделување на Оскарите на Американската академија за филмски уметности и науки, на кое присуствуваа бројни познати личности.

Како и секогаш кога станува збор за црвениот тепих, познатите дами се потрудија да остават свој личен белег кога станува збор за изгледот и стајлингот.

Меѓу познатите дами кои се појавија на Оскарите беа Хејли Бибер, Џесика Алба, Никол Кидман, Џесика Честејн, Софија Вергара, Пенелопе Круз, Оливија Колман, Били Ајлиш, Дакота Џонсон, Хајди Клум.

Едно од највпечатливите изданија беше од Софија Вергара која се одлучи за долг фустан во крем боја кој целосно ги истакнуваше нејзините облини, а интересен стајлинг имаше Хајди Клум која носеше раскошен жолт, широк фустан кој минималистички ги покриваше нејзините гради.

Кое издание најмногу ви се допадна?

Како изгледаа познатите дами на црвениот тепих погледнете во галеријата:

Screenshot 2022-03-28 133627
Screenshot 2022-03-28 133550
Screenshot 2022-03-28 133533
Screenshot 2022-03-28 133516
546931_tan2022-3-28-7952213-0_orig
546942_tan2022-3-28-71112744-2_orig
546936_tan2022-3-28-43053825-4_orig
546932_tan2022-3-28-7717335-1_orig
546937_tan2022-3-28-42928972-41_orig
546953_tan2022-3-28-42956483-46_orig
546952_tan2022-3-28-4309838-55_orig
546941_tan2022-3-28-7156636-1_orig
546951_tan2022-3-28-7525748-1_orig

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi