Познатите дами обожаваат сако-фустани: Како се носи водечкиот тренд оваа година

18 март, 20220
kendall-jenner-kendal-dzener-830x0

Добриот модел на сако се смета за клучно парче облека кое секоја жена треба да го има во својот гардеробер, а подолгите модели кои се носат како фуста станаа еден вид класика.

Нан Кемпнер, членка на њујоршкото високо друштво, го направила култното парче облека во 1966 година, кога ги соблекла панталоните и влегла во ресторан облечена во јакна наместо фустан.

Сако-фустанот е практично парче облека, бидејќи можете да го комбинирате на неколку начини и да го носите во речиси секоја пригода.

Најубавите јакни-фустани за пролетната сезона се со пруги, жакард дезени или се направени од твид. Можете да ги украсите со модерни брошеви со накит или да ги носите со спектакуларен ѓердан.

Доколку немате инспирација како да искомбинирате сако-фустан, направете пауза, бидејќи издвоивме неколку познати дами кои често го носат овој елемент на облека.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi