Познатото семејство е повторно актуелно: Нетфликс снима серија за Wednesday Addams, Кристина Ричи е дел од проектот

23 март, 20220
profimedia-0094335039-830x0

Доколку сте еден од обожавателите на познатата серија на филмови „The Addams Family“, ќе ве израдува најновите вести. Кристина Ричи, актерката која ја играше средата во култната франшиза од 90-тите, ќе се приклучи на Нетфликс за потребите на серијата „Wednesday“, дознава Variety. Џена Ортега овој пат ќе биде Венсдеј Адамс, додека улогата што ќе ја игра Ричи се уште не е позната и деталите за неа се чуваат во тајност.

Серијата од осум епизоди е опишана како истражувачка, натприродна мистерија која ја прикажува Венсдеј Адамс како студент на академијата Невермор, каде што ќе се бори со чудовишта, ќе научи да ги користи своите психички моќи и ќе реши мистерија во која се вклучени нејзините родители. Интересно е да се напомене дека Кетрин Зета Џонс ќе ја игра Мортиша, а Луиз Гузман ќе биде Гомез.

Christina Ricci to star in Netflix's 'Wednesday' series | SYFY WIRE

Од главната хероина се очекува да го спаси градот од опасност, сето тоа додека се обидува да се вклопи во новата средина и новото општество што го стекнува на академијата.

Враќањето на Ричи во семејството Адамс е несомнено добредојдено. Кога за прв пат беше објавена веста за новата адаптација на култната серија, вклучувањето на Кристина беше едно од многуте барања на обожавателите. Ставот и естетиката на Венсдеј Адамс одбележаа многу милениумски естетски избори и погледи на светот.

Првата сезона од серијата ќе биде прикажана до крајот на оваа година, а точниот датум се уште не е познат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi