ПОТПЕЧЕНИ КОМПИРИ СО ЈАЈЦА И КАШКАВАЛ! Вкусен оброк за малку пари (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

23 ноември, 20220
Screenshot_4

Доколку сакате за малку пари да подготвите вкусно јадење, ви препорачуваме да направите вкусни компири со кашкавал. Јајцата ќе му дадат посебен вкус, па ќе имате комплетен ручек

 

 

 

СОСТОЈКИ:

  • 600 гр компири
  • гранули од лук
  • мелен бибер
  • малку сув зачин
  • 3 варени јајца
  • 50 гр листови кашкавал
  • 1 јајце
  • 150 мл јогурт
  • 100 мл млеко
  • масло

 

Подготовка:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber