Потребна ви е само ЕДНА работа: Познатиот фризер сподели супертрик за прикривање на седи влакна кој секој може да го испроба!

13 јануари, 20220
334030_crnka-zavodljivost-shutterstock-713928289_ff

Познатиот њујоршки фризер Мет Њуман сподели корисен трик кој може да им олесни на многу жени да ја прикријат седата коса кога немаат при рака лак или немаат време да се фарбаат и да одат на фризер.

На популарната социјална мрежа TikTok често може да се најдат интересни видео совети, кои за миг стануваат вирални кога се квалитетни, а судејќи според коментарите и критиките – ова е еден од нив!

Кога Њуман сфатил дека маскарата за веѓи му е премногу темна, ја искористил за да ја сокрие седата коса, но и визуелно ја направил косата погуста, па ова може да се нарече трик за коса 2 во 1!

Во само неколку потези на маскара, седата коса повеќе не се гледаше, косата изгледаше посвежо, а следеа лајкови и коментари.

Всушност, тој во видеото рече дека ова е стар трик на фризерите кој секогаш добро функционира, бидејќи маскарата содржи и боја и гел.

Освен што ја покрива седата коса, ја „држи косата под контрола“, што е одлично доколку носите пунџа, високо опавче, залижана коса …

@mattloveshair

turn that #beautyfail into a #beautyhack 🙌🙌 #browtint

♬ Obsessed With You – Central Cee

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi