По пет години, славниот ХОЛИВУДСКИ ПАР ПОВТОРНО ЗАЕДНО: Решиле да ѝ дадат втора шанса на нивната љубов

26 февруари, 20220
Screenshot_6

Вестта ги изненади сите

 

Кога во 2017 година решија да се разведат, фановите на оваа популарна двојка беа тажни. Особено оние кои се љубители на американската комедија.

 

Сепак, оваа година храбра шанса доби љубовта на актерите Бен Стилер (56) и Кристин Тејлор (50). На крајот на краиштата, нивните деца беа среќни кога нивните родители решија дека сепак тоа не е крајот.

 

Актерот Бен Стилер неодамна во интервју за магазинот Esquire призна дека се смирил со поранешната сопруга пет години по разводот.

 

-Бевме разведени и сега се смиривме. Среќни сме поради тоа – накратко истакна Бен.

 

Ела (19) и Квинлин (16), нивните наследници, можат да се заблагодарат на пандемијата за втората шанса што им ја пружи за љубовта на нивните родители.

 

– За сите нас ова е навистина прекрасно. Неочекувано, тоа е една од работите што се резултат на пандемијата – коментира Стилер во едно интервју.

 

Тој откри дека за време на сегашната пандемија и карантин, се вратил во нивниот семеен дом за да биде заедно со семејството во тешки моменти, за со текот на времето повторно да ги разбуди емоциите меѓу поранешната актерска двојка.

 

Инаку, парот се запозна на снимањето на филмот Heat Vision и Jack уште во 1999 година, а следната година решија да ја официјализираат врската. Тие добија многу обожаватели, па веста за разводот во 2017 година беше шокантна.

 

-Со голема љубов и почит еден кон друг, по 18 години заедно решивме да раскинеме – пишуваше во тогашната изјава дадена во јавноста. – Наш приоритет и понатаму ќе биде воспитувањето на нашите деца, како посветени родители и најблиски пријатели.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma