Правило „60 секунди“: Оживејте ја кожата на лицето без скапи производи со помош на ОВОЈ ЕДНОСТАВЕН ТРИК

13 мај, 20220
Screenshot_3

Овој едноставен и ефикасен совет можете да го примените уште денес

 

Честото и прекумерно користење на различни препарати понекогаш може да доведе до контраефект. Кога користиме голем број препарати за кожа без многу знаење, тоа може да ја иритира или дехидрира.

 

Сепак, за сјајна и чиста кожа понекогаш е доволна минимална количина производ, но и еден едноставен совет. Нема да ви одземе долго, а кожата на лицето ќе ви биде исклучително благодарна.

 

Метод „60 секунди“

 

Познатата американска козметичарка Робертс Смит често открива и прикачува различни трикови за нега на кожата на социјалните мрежи.

 

Сега таа сподели едноминутна масажа на лицето со нејзините следбеници, а се што ви треба за неа е крем или тоник за лице. Одвојте една минута од вашето време за да го масирате лицето со кружни движења. Посебно е неопходно да се обрне внимание на рабовите на брадата и носот.

 

Бидете внимателни: одржувајте ги вашите движења нежни и лесни бидејќи грубите и агресивни движења може да ја оштетат кожата.

 

За подобри резултати потребно е да користите тонер или крем бидејќи не се препорачува овој совет да се применува на сува кожа.

 

По некое време, обично по седум дена, може да забележите разлика.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi