Препознајте ги ПРЕЉУБНИЦИТЕ на време: Три типа на луѓе кои најчесто изневеруваат

16 февруари, 20220
Preljuba-2048x1335

На кои детали треба да обрнете внимание

 

Иако никој не може со сигурност да каже дека потенцијалниот прељубник може да се открие навреме и да се спречи, факт е дека постојат бројни детали кои можат да ни укажат на „проблематичното“ однесување на партнерот.

Секој кој бил прељубен знае колку болка носи, а и колку ја уништува самодовербата.

А како мала помош може да послужи истражувањето на експертот за врски Метју Хаси, кој истакнува дека постојат три типа на луѓе кои се најмногу склони кон љубовно изневерување.

 

  1. Нарциси

Луѓето со нарцисоидно растројство на личноста обично изневеруваат за да си докажат колку се пожелни. Љубовта и вниманието на една личност не им се доволни бидејќи тоа не укажува на нивната супермоќ.

Нарцисите често не се грижат за туѓите чувства, лесно можат да манипулираат со вас и да ви ја префрлат вината, дури и во случај на прељуба. Затоа, со овие луѓе треба да се биде посебно внимателен.

  1. Несигурни луѓе

Секој од нас има одредени несигурности, но не се работи за тоа, туку за длабоко вкоренети комплекси кои го прават човекот несигурен во врската во која е и затоа бара нова поддршка од страна.

Тоа се луѓе кои постојано бараат од вас да ја потврдите љубовта, дури и ако давате се од себе за да ја развиете вашата врска.

  1. Егоисти

Хаси смета дека ова е најопасниот тип на личност кога е во прашање неверството. Овие луѓе често немаат всадени вистински вредности и морални принципи, па затоа генерално не се грижат да ги повредат туѓите чувства. Иако знаат дека нивното изневерување негативно влијае на односот со партнерот и неговите чувства, тие се премногу преокупирани со нивното задоволство за да се справат со туѓите чувства.

Љубовта не е страдање и непочитување, туку искрена животна радост што треба да се негува. Не се согласувајте со ништо помалку од тоа, бидејќи заслужувате само љубов полна со почит, убави емоции и поддршка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi