Пристигна пролетта, а со неа и мини здолништата: 3 безвременски модели кои ќе ги обожавате

21 март, 20220
Screenshot_2

Познатите мин здолништа повторно ќе доминираат на модната сцена

 

 

Откако беа популаризирани од Мери Квант во шеесетите, мини здолништата како симбол на младоста и слободата не излегоа од мода, а парчето облека ќе биде задолжително во претстојната сезона.

 

На ревиите на познатите модни брендови за сезоната пролет/лето 2022 беа претставени мини здолништа во различни дизајни, текстури и бои, а дизајнерите истакнаа дека секоја жена треба да има барем едно во својот гардеробер.

 

Мини-здолништата не се резервирани само за вечерни излегувања, туку со правилна комбинација со друга облека можете да ги носите речиси во секоја пригода. Ги има во различни стилови и кроеви, а веруваме дека во оние што ги одбравме ќе го најдете оној кој ви одговара.

 

  1. Кожно здолниште

 

  1. Тексас е секогаш во тренд

 

  1. Карирано е безвременски принт

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma