ПРИСТИГНУВА ЗАСИЛУВАЊЕ ВО ДОМОТ НА РАЖНАТОВИЌ: Анастасија блеска од среќа, со НЕТРПЕНИЕ го очекуваа овој ден!

7 април, 20220
1112311_mustafa-nadarevic-news1-dragan-kadic_ls

Среќата на Анастасија Ражнатовиќ е огромна!

Пејачката деновиве само ниже успеси, а по одличниот настап во Штутгарт, ќерката на Цеца Ражнатовиќ има уште една прекрасна причина за славење.

Имено, Анастасија неодамна го положила возачки испит, а сега за прв пат седнала зад воланот и во таа прилика им се пофали на своите следбеници на Инстаграм.

– Конечно во мојот автомобил. Новопечен возач – напиша задоволно насмеана на фотографијата, свесна дека после толку години фантазирање и мечтаење го остварила својот голем сон.

Anastasija Ražnatović

Да се потсетиме, мајката и ќерката ја освоија Европа. Балканската ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ одржа концерт во словенечкиот град Велење, додека младата музичка ѕвезда Анастасија Ражнатовиќ го одржа својот втор настап во Штугарт. Цеца пред преполна сала ги пееше добро познатите хитови.

Седумстотини километри подалеку, младата музичка ѕвезда го одржа својот втор концерт по ред, а бројните снимки и фотографии сведочат дека публиката феноменално си поминала и дека се било исполнето до последното место.

-Вечерва сакам да си поминете одлично и да си одите дома среќни и насмеани – рекла Анастасија, а потоа го отпеала својот хит „Рани“ кој има околу 85 милиони прегледи на најголемата музичка платформа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi