ПРОДОЛЖУВА ДА ЈА ШОКИРА ЈАВНОСТА! Раперот Канје Вест претепа младо момче на улица, јавноста е згрозена од ваквото однесување!

14 јануари, 20220
Screenshot_6

Полицијата го испитува Канје Вест поради наводно удирање на момче кое му барало автограм, а ТМЗ дошло до снимка на која може да се види како човек лежи на улица, додека Канје беснее на луѓето што работаат за него.

 

Имено, нападот се случил околу 3 часот наутро во Лос Анџелес, пред складиштето на Сохо. На почетокот на снимката Канје вреска „бегај од мене“, на жена која очајнички се обидува да го смири. Таа му вели: „Јас сум твое семејство“, но тој бесно си заминал, а странските медиуми откриле дека таа навистина му била роднина.

 

По зборовите на сведокот, ова се случило неколку секунди откако Канје наводно двапати го удрил момчето, еднаш во главата, еднаш во врат, а поради падот, се здобило и со повреди на главата.

Наводно, Канје замолил мала група пред него да не го фотографираат и им рекол дека поминува низ тежок период.

 

Момчето кое барало автограм добило медицинска помош на лице место, но на крајот заминал на преглед во итна нега.

 

Ова е само уште еден инцидент на кој веќе се навикнавме од контроверзниот рапер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi